_________ استفاده از مطالب اين سايت با ذکر منبع بلامانع است _________

" کانون ایران قلم"

kanoon@iran-ghalam.de

info@iran-ghalam.de

www.iran-ghalam.de

نامه سرگشاده مسعود خدابنده به نخست وزیر بریتانیا، گوردن براون

با محدود کردن فعالیت های تروریستی مجاهدین خلق در لندن همبستگی خود با مردم ایران را نشان دهید

 

 

04.01.2010

که سی. ان. بی. سی، چهارم ژانویه 2010
لینک به متن اصلی (انگلیسی)
http://www.iran-interlink.org/?mod=view&id=7518

لینک به سی ان بی سی:
http://www.cnbc.com/id/34686287
لینکه به رویترز:
http://www.reuters.com/article/
idUS99721+04-Jan-2010+PRN20100104

امروز مسعود خدابنده، مدیر موسسه مشاورین استراتژی خاورمیانه از مرکز خود در شهر لیدز در نامه ای سرگشاده به نخست وزیر بریتانیا آقای گوردن براون از دولت بریتانیا خواست تا جلوی تحرکات گروه تروریستی مجاهدین را که از لندن برنامه های ماهواره ای در تشویق و پشتیبانی از خشونت و ترور در ایران پخش می کنند را بگیرد. مسعود خدابنده در این نامه گفت: "تظاهرات شجاعانه و صلح طلبانه مردم ایران برای بدست آوردن آزادی های طبیعی و حقوق حقه شان بخاطر اقدامات مضری که از داخل خاک بریتانیا انجام می گیرد صدمه دیده است".

خدابنده گفت که سازمان مجاهدین خلق از طریق شبکه ماهواره ای خود بنام سیمای آزادی از لندن برنامه هایی در تشویق ترور و خشونت پخش می کند. این گروه (که بعد از تغییرات بنیادی در سال 1985 به فرقه ای مخرب تبدیل شد و بنام رهبر فرقه، فرقه رجوی نام گرفته است) منابع مالی خود را نیز از طریق شعب بانکهای مستقر در لندن جابجا می کند.

خدابنده گفت:" اکنون بریتانیا با دنباله روی کور کورانه از رهبران واشنگتن متهم به حمایت از تروریسم شده است. این به نفع منافع ملی ما نیست".

سرسختان دولت ایران دیروز پایان تحمل در قبال تظاهرات خیابانی را اعلام کردند. این حرکت پس از آن صورت گرفت که منابع اعلام نمودند تعدادی از اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق برای به خشونت کشیدن حرکت های مردمی به ایران اعزام شده اند.

مسعود خدابنده در اوت 2009 پس از مشاوره با مقامات دولت عراق گزارش دوم خود از کمپ اشرف را منتشر نمود. دولت عراق خواستار اخراج اعضای گروه از کشور است. یک مقام عراقی امروز تاکید کرد که پس از تحویل گرفتن کمپ محل اسقرار مجاهدین در عراق از نیروهای امریکایی در ژانویه 2009 تیم های ترور سازمان دیگر نمی توانند از این کمپ به ایران ارسال شوند.

اگرچه سازمان مجاهدین خلق هنوز در لیست تروریستی ایالات متحده است ولی این گروه با آزادی تمام در پاریس، لندن و شهرهای آلمان فعالیت می کند. اعضای فعال گروه در اروپا آموزش های عملی و ایدئولوژیکی ترور را در سیستم صدام حسین دیده و اراده خود برای استفاده از خشونت و ترور را بارها به نمایش گذاشته اند.

 

خدابنده در این نامه عنوان می کند که:" با توجه به مسئله اتمی ایران، تغییر رژیم می تواند نتیجه مناسبی برای دولت بریتانیا باشد ولی این نمی تواند از طریق ترور و استفاده از گروه های تروریستی دنبال شود". خدابنده اضافه می کند:"ما نمی توانیم از یک گروه تروریستی بخواهیم تا خشونت و ترور را نفی کند ولی می توانیم از شما و دولت شما بخواهیم تا فعالیت های آنها را در راستای قوانین داخلی بریتانیا و سیاست اعلام شده ضد تروریستی دولت محدود نمایید".

مسعود خدابنده در نتیجه گیری نامه سرگشاده به نخست وزیر بریتانیا می نویسد:" ما از شما و دولت شما توقع داریم که در این مرحله حساس با سرعت عمل در این رابطه اقدام نموده و جلوی اعمال خشونت و تروریسم سازمان مجاهدین خلق از داخل خاک بریتانیا را بگیرید. بدین ترتیب شما همچنین خواهید توانست ابزار اصلی سرسختان ایران را از دستشان خارج کرده و اجازه بدهید تا مردم با ابراز و پیگیری خواسته های مشروعشان تغییرات مورد نظر خودشان در کشورشان را بوجود آورند".

پایان
.
مسعود خدابنده مدیر مشاورین استراتژی خاورمیانه است. مشاورین استراتژی خاورمیانه مسئولیت سایت خبررسانی ایران اینترلینک را نیز بر عهده دارند. آقای خدابنده بیش از سی سال سابقه کار و تحقیق مشخص بر روی سازمان تروریستی مجاهدین خلق ایران را دارد و در سالهای اخیر بدنبال تصمیم دولت عراق بر اخراج گروه تروریستی خارجی از کشورشان بعنوان مشاور دولت عراق فعالیت می کند

*   *   *

متن کامل نامه مسعود خدابنده:
لینک به متن اصلی (انگلیسی)
http://www.iran-interlink.org/?mod=view&id=7518

نامه سرگشاده به نخست وزیر بریتانیا، گوردن براون

با محدود کردن فعالیت های تروریستی مجاهدین خلق در لندن همبستگی خود با مردم ایران را نشان دهید

آقای گوردن براون عزیز

ما نیز در کنار دولت شما از پشتکار و جدیت مردم ایران که  برای اعمال حق طبیعی خود برای شنیده شدن دست به عمل می زنند حمایت می کنیم. همانطور که دولت شما می گوید، آنها شهامت خود را به نمایش می گذارند. خانم ناوی پیلای، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز اخیرا تاکید نمود که این حق مردم است تا به دور از ضرب و شتم و زندان به تظاهرات مسالمت آمیز بپردازند.

بنابراین بسیار تاسف بار است ببینیم که حرکت صلح آمیز مردم شجاع ایران برای پیشرفت بسوی آزادی و تلاشهایشان برای احقاق حقوق طبیعی شان از طریق کشور بریتانیا تحت الشعاع قرار بگیرد

مردم ایران مستحق حمایت از خواسته های به حق خود و آنچه که خودشان میخواهند هستند و نباید از آنها انتظار داشت و یا مجبورشان کرد که مسئولیت بار خواسته های کشورهای دیگر را بر دوش بکشند یا بهای سیاست های کشورهای دیگر را بپردازند. متاسفانه این دقیقا همان چیزی است که در روزها و ماههای اخیر اتفاق افتاده است.

طبعا و بروشنی مشکل اصلی دولت شما با ایران موضوع انرژی اتمی ایران است و مشخص است که هر زمان دولت شما به توافقی دست بیابید و یا اگر دولت امریکا توافقنامه ای با ایران را امضا کند، علاقه دولت شما به تضمین آزادی مردم ایران برای تظاهرات بر علیه دولتشان بیش از علاقه کنونی شما به تضمین آزادی مردم عربستان سعودی، اردن، مصر، لیبی و .... نخواهد بود.

با توجه به این زمینه طبیعی است که راهبردی که نتیجه تظاهرات در داخل ایران را به "تغییر رژیم" برساند می تواند مسیر خرسند کننده ای برای دولت شما باشد. ولی حتی اگر قبول کنیم که دولت شما با همراهی دولت های امریکا و اسرائیل چنین حقی را داشته باشید که بخاطر منافع خودتان در جهت "تغییر رژیم" کشوری دیگر فعالیت نمایید مطمئنا استفاده از تروریسم یا گروه های تروریستی برای این سیاست "تغییر رژیم" (و جایگزینی رژیم موجود با رژیمی که شرایط دولت امریکا در رابطه با مسئله اتمی را بپذیرد) نه قابل قبول بوده، و نه به نتیجه خواهد رسید.

امروز وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران دستور سرکوب و عدم تحمل تظاهرات در خیابانها را با این مضمون صادر نمود که "اختلالات متاثر از دخالت بیگانگان (بریتانیا، امریکا و صهیونیست ها) و با بازی گری تروریست های سازمان مجاهدین تحت حمایت واشنگتن انجام می پذیرد".

متاسفانه محمل و منطق و دلیل دولت ایران در چنین برداشتی دقیقا از دل کشور بریتانیا بیرون آمده است. سرسختان در ایران با استفاده از کوتاهی دولت شما بوضوح بریتانیا را هدف قرار داده اند. آنها بخش هایی از برنامه سرویس فارسی زبان بی بی سی را به همراه بخش هایی از برنامه تلویزیون ماهواره ای سازمان تروریستی مجاهدین خلق، سیمای آزادی، را در کنار یکدیگر به نمایش می گذارند.

رابطه این دو شبکه ماهواره ای که به زبان فارسی برنامه پخش می کنند چیست؟. بله، هر دو این شبکه ها از لندن پخش می شوند. هر دو آنها از طریق شعب بانکهای بریتانیایی در لندن مورد حمایت مالی قرار می گیرند.

تلویزیون گروه تروریستی مجاهدین خلق، سیمای آزادی، که برنامه هایش از لندن پخش می گردد در روزهای اخیر بوضوح و بشدت بدنبال ایجاد خشونت در جریان اعتراضات مردم بوده است. این شبکه ماهواره ای از مردم میخواهد که مسلح شوند و با اسلحه گرم و سرد اهداف دولتی و افراد مختلف را مورد هدف قرار دهند.

نیروهای انتظامی ایران چندین فرد را بازداشت نموده اند که به گفته آنها اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق هستند که اخیرا برای به خشونت کشیدن اعتراضات صلح آمیز مردم به ایران فرستاده شده اند. این اتهامات شامل اتهام ترور سید علی موسوی، خواهر زاده آقای میر حسین موسوی نامزد سابق ریاست جمهوری ایران توسط این سازمان تروریستی نیز می گردد.

قابل توجه است که منبعی در دفتر نخست وزیر عراق، آقای نوری المالکی در تماس با من تاکید نمود که بعد از تحویل کمپ اشرف به نیروهای عراقی در ژانویه دو هزار و نه، می توان گفت که ارسال تروریست ها از این کمپ به ایران امکانپذیر نبوده است ولی اعضای گروه تروریستی مجاهدین تحت حمایت واشنگتن که در کشورهای اروپایی آزادانه فعالیت می کنند کلیه آموزش های تروریستی عملی و ایدئولوژیکی را در سیستم صدام فرا گرفته و بارها و بارها وابستگی خود به خشونت و ترور را به اثبات رسانده اند. بنابراین واقعی تر است اگر فرض را بر این بگیریم که این تیم های تروریستی از کشورهای غربی اعزام شده باشند.

دولت شما به درستی به دولت ایران بخاطر سرکوب تظاهرات ضد دولتی انتقاد کرده است ولی متاسفانه دولت شما موضع خودش را در قبال استفاده از تاکتیک های تروریستی در زمان وقوع تظاهرات اعلام ننموده است.
ما نمی توانیم از یک گروه تروریستی بخواهیم تا خشونت را نفی کرده و تروریسم را کنار بگذارد ولی می توانیم از شما و دولت شما بخواهیم که چنین فعالیت هایی را در راستای احترام به قوانین بریتانیا و احترام به مواضع ضد تروریستی اعلام شده خودتان محدود نمایید.

حضور گسترده مردم در واکنش به تظاهرات ضد دولتی و سرکوب نیروهای دولتی بر علیه تظاهرات بدون دخالت تروریسم و سازمان مجاهدین خلق در این معادله امکان پذیر نبود. شدت و تعداد حضور مردم عادی در تظاهرات واکنشی در مقابل مخالفین دولت (برخی منابع حضور بیش از سه میلیون نفر فقط در تهران را گزارش کردند) طبعا تظاهراتی بر علیه خواسته های مردم عادی کشور نمی تواند باشد. این تظاهرات گسترده برعلیه گروهی تروریستی با پشتیبانی کشورهای غربی که قصد به سرقت بردن و سوء استفاده از حرکت های مردمی را دارند انجام گرفت.

مطبوعات دولتی ایران گزارش و نوار مکالمه تلفنی رهبران سازمان مجاهدین خلق را که در حین تظاهرات ضد دولتی از لندن به نفرات خود در تهران دستور ترور و خشونت میدادند را منتشر کردند. دولت شما نمی توانسته از این مسئله مطلع نباشد ولی نه تنها حرکتی برای جلوگیری انجام نداد که حتی بعد از انتشار این نوار هم حرکتی برای محدود کردن این تحرکات تروریستی بر اساس قوانین داخلی بریتانیا صورت نگرفت.

آقای براون، حرکت کور بریتانیا بدنبال رهبران واشنگتن کشور را در معرض اتهام حمایت از تروریسم قرار داده است. این نمی تواند به نفع منافع ملی ما باشد.

مجاهدین خلق در داخل و خارج ایران بعنوان گروهی تروریستی و مزدور با پشتیبانی صهیونیسم و واشنگتن شناخته می شود. این گروه بعنوان ارتش خصوصی صدام سابقه کشتار ده ها هزارعراقی، ایرانی، امریکایی و اروپایی را با خود یدک می کشد. ولی همانطور که میدانید دستگاه تبلیغاتی و ماهواره ای و سیستم پشتیبانی مالی آن سالها است که بدون هیچ مزاحمتی در لندن به کار خود ادامه می دهد. ما از شما و دولت شما توقع داریم که در این مرحله حساس با سرعت عمل در این رابطه اقدام نموده و جلوی اعمال خشونت و تروریسم از طریق سازمان مجاهدین خلق از داخل کشور بریتانیا را بگیرید.

بدین ترتیب شما همچنین خواهید توانست ابزار اصلی سرسختان ایران را از دستشان خارج کرده و اجازه بدهید تا مردم با ابراز و پیگیری خواسته های مشروعشان تغییرات مورد نظر خودشان در کشورشان را بوجود آورند.

شخصا مطمئن هستم که دولت شما اطلاعات کافی مورد نیاز در این زمینه را دارد ولی اگر نیازی دیدید خوشحال خواهم شد در این زمینه فاکت های موجود را به مقامات ذیربط کشور ارائه دهم.

مطالبی در ارتباط:

ــ فرار جمعی راه حل فرضی رجوی در جریان انتقال و جابجایی ( بهار ایرانی )

ــ گزارش دادگاه ایوبونه در پاریس ـ قسمت اول  ( آریا ایران )

ــ ورود خانم بتول سلطانی عضوگریخته شورای رهبری به اروپا و پیامدهای سازنده آن درجمع شدن پایگاه اوور ( مینو سپهر )

ــ مصاحبه با خانم  بتول سلطانی وآقای رضا صادقی در پارلمان اروپا،قسمت دوم ( ایران قلم )

ــ نگاهی به حضور خانم بتول سلطانی در پارلمان اروپا و تصمیم دولت عراق برای جابجایی اعضای مجاهدین  ( علی جهانی )

ــ دادگاه پاریس ،"ایوبونه" و شکست مفتضحانه مجاهدین در پای میز محاکمه ( آریا ایران )

ــ نامه تشکر کانون ایران قلم به آقای دکتر برنارد کوشنر وزیر خارجه فرانسه ( ایران قلم )

ــ عراق به جولانگاه تروریست ها و مجاهدین خلق تبدیل نخواهد شد ( ترجمه از ایران اینترلینک )

ــ جمع شدن اشرف گامی مهم درراه مبارزه باتروریسم ( مینو سپهر )

ــ مصاحبه با خانم بتول سلطانی وآقای رضا صادقی در پارلمان اروپا، قسمت اول ( ایران قلم )

ــ متن سخنرانی خانم بتول سلطانی در پارلمان اروپا ( بتول سلطانی )

ــ جنگجویان سابق در قبال دستور پلیس عراق برای ترک کمپ اشرف مقاومت می کنند ( خبرگزاری فرانسه ـ ترجمه از ایران اینترلینک )

ــ حضور خانم بتول سلطانی در پارلمان اروپا، یک پیروزی دیگر ( ادوارد ترمادو )

ــ پاسخ برنارد کوشنر وزیر امور خارجه فرانسه به سئوال کتبي سناتور ژان پیرشونمان  در مورد قرارگاه اشرف در عراق  ( ترجمه از کانون آوا )

ــ راه حل واقع بینانه دولت عراق برای انتقال فرقه مجاهدین به بغداد یا نقره السلطان ( ایران قلم )

ــ نامه انجمن ایران باستان به آقای گونار ویگو لوند سفیر محترم کشورسوئد در فرانسه ( ایران باستان،آینده درخشان )

ــ خوش آمدگویی به ورود خانم بتول سلطانی به اروپا ( پیام رهایی )

ــ سفر به اعماق " نقره السلطان" ( جواد فیروزمند )

ــ درحالیکه دانشجویان ایرانی به دولت خود اعتراض می کنند، نقشه های سازمان مجاهدین خلق علیه مردم عراق با شکست مواجه میگردد ( آن سینگلتون )

 ــ حضور خانم بتول سلطانی و آقای رضا صادقی در پارلمان اروپا ( بتول سلطانی ـ رضا صادقی )

ــ نامه کانون ایران قلم به آقای گونار ویگو لوند سفیر سوئد در فرانسه ( ایران قلم )

ــ ای رهبر چماقداران جاسوس! اسم و شماره قطار من را فراموش کردی  ( بتول ملکی )

ــ خطر تروریست ها در اوورسورواز برای مردم فرانسه ( علی جهانی )

ــ  مصاحبه آقای بهزاد علیشاهی با آقای محمد حسین سبحانی در محل آکسیون ضد فرقه گرایانه ایرانیان در شهر سرژی فرانسه ( ایران قلم )

ــ حمله فالانژها و فریب خوردگان فرقه رجوی به اکسیون افشاگرانه در شهر سرجی ( ایران باستان )

ــ نامه سرگشاده مسعود خدابنده به ریاست جمهوری فرانسه، آقای سارکوزی ( ایران اینترلینک )

ــ کانون ایران قلم حمله چماقداران فرقه تروریستی رجوی به تجمع ایرانیان در شهر سرژی فرانسه را محکوم می کند ( ایران قلم )

ــ صدها تظاهر کننده فرانسوی خواستار اخراج فرقه تروریستی رجوی شدند ( آریا ایران )

ــ  نامه قدردانی کانون ایران قلم به آقای  ژرژ مالبرونو روزنامه نگار برجسته فرانسوی  ( ایران قلم )

ــ شش سال پس از صدام حسین در عراق ( ایران پیوند )

ــ " عراق جدید " و اطلاعیه 13 آبان مسعود رجوی ( علی جهانی )

ــ راز شکنجه گر شدن چیست؟ به مناسبت مرگ نادر رفیعی نژاد سرشکنجه گر فرقه مجاهدین ( محمد حسین سبحانی)

ــ خيال پردازي هاي رجوي ؛ رهبر عقيدتي مجاهدين ( مزدا پارسی )

ــ پذیرش رجوی به خروج از عراق، عقب نشینی یا واقع بینی  (بهار ایرانی )

ــ مصاحبه سایت ایران قلم با محمد حسین سبحانی در مورد اطلاعیه 13 آبان مسعود رجوی ( محمد حسین سبحانی )

ــ پذیرش رجوی به خروج از عراق، عقب نشینی یا واقع بینی ( بهار ایرانی )

ــ مجاهدین خلق تحت فشار فرانسه - ایران (فیگارو ـ ترجمه از آریا ایران)

ــ حراج قرارگاه اشرف، آخر خط ظرف استراتژیک رجوی ( بهار ایرانی )

ــ ممانعت فرقه رجوی از ملاقات خانواده ها با فرزندان خود ( علی جهانی )

ــ ترس و برده داری در فرقه مجاهدین خلق ( آن سینگلتون )

ــ پیام تبریک انجمن ایران باستان به خانم برتا ماریا کابرال به مناسبت پیروزی در انتخابات شهرداری پانتا دلگادا ( ابران باستان )

ــ گزارش ایران اینترلیک از قرارگاه "عراق جدید" (اشرف) ( ایران اینترلینک )

ــ نامه سرگشاده کانون ایران قلم به آقای ویدال کوآدراس نایب رئیس پارلمان اروپا ( ایران قلم )

ــ چرا رجوی از ملاقات والدین سالخورده با فرزندان شان در اشرف وحشت دارد؟!! (بهار ایرانی )

ــ نامه تبریک خانم بتول ملکی به خانم برتا کابرال برای پیروزی انتخاباتی وی در برابر پائولوکازاکا ( بتول ملکی )

ــ حضور هئیتی از کانون ایران قلم در سفارت فرانسه در برلین ( ایران قلم )

ــ انتقال گروه رجوی به نزدیک مرز عربستان ( خبرگزاری مهر )

ــ نامه خانم بتول ملکی به خانم ژوئل بورگوا سفیر فرانسه در سوئیس ( ایران قلم )

ــ حقیقت تغییر یافته در سازمان مجاهدین خلق ( مزدا پارسی )

ــ اسیران اسارتگاه های ایدئولوژیکی ( ایران گلوبال )

ــ رویاهای یک مجاهد فرانسوی!  ( جواد فیروزمند )

ــ ساختار استالینی قدرت در فرقه رجوی ( مزدک پارسی )

ــ عقب نشینی مفتضحانه باند رجوی در مقابل دولت عراق ( علی جهانی )

ــ تصمیم جدید عراق و تغییر آرایش سیاسی به نفع مجاهدین ( میلاد آریایی )

ــ چند فیلم در رابطه با روشنگری های اعضای جداشده مجاهدین در سایت یوتیوب ( ایران قلم )

ــ ALTERINFO:افشای توافقنامه مجاهدین و گروه تروریستی ریگی در فرانسه   ( جواد فیروزمند )

ــ عراق ۳۶ عضو سازمان مجاهدین خلق را آزاد کرد ( رادیو فردا )

ــ  یاًس و سرخوردگی  مجاهدین خلق در حاشیه اجلاس شورای حقوق بشر در شهر ژنو  ( تحریریه ایران قلم )

ــ ملاقات اعضای انجمن ایران باستان با مسئولین و اولیای امور در انجمن مسیحیان ضد شکنجه فرانسه ( انجمن ایران باستان، آینده درخشان )

ــ مصاحبه با خانم سلطانی در خصوص عملیات انتحاری درسازمان مجاهدین،قسمت 35 و 36 ( بنیاد سحر )

ــ گفتگوی خانم بتول ملکی با  آقای محمد حسین سبحانی در شهر ژنو ( ایران قلم )

ــ گزارش راند و چند نکته غفلت شده درباره سازمان مجاهدین ـ قسمت اول و دوم  ( بهار ایرانی )

ــ گفتگوی خانم بتول ملکی با آقای هادی شمس حائری در شهر ژنو "ضرورت فوری خروج مجاهدین خلق از عراق " ( ایران قلم )

 

 سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است

مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان آن می باشد