_________ استفاده از مطالب اين سايت با ذکر منبع بلامانع است _________

" کانون ایران قلم"

kanoon@iran-ghalam.de

info@iran-ghalam.de

www.iran-ghalam.de

مصاحبه سایت ایران قلم با خانم بتول سلطانی عضو سابق شورای رهبری سازمان مجاهدین خلق ـ قسمت چهارم

نگاهی به پیام 30 دی ماه 1388 مسعود رجوی

31.01.2010

مقدمه:

سایت ایران قلم در نظر دارد با توجه به حضور خانم بتول سلطانی عضو سابق شورای رهبری سازمان مجاهدین خلق در اروپا ، مصاحبه ای را در چند قسمت با ایشان انجام دهد. طبعاً با توجه به جایگاه تشکیلاتی ایشان در شورای رهبری سازمان مجاهدین خلق و همچنین ارتباط نزدیک وی با مسعود رجوی رهبری این سازمان، تجربیات و دیدگاه های ایشان  می تواند در شناخت ماهیت فرقه مجاهدین خلق و همچنین اهداف استراتژیکی این سازمان در آینده  بسیار مؤثر باشد. از خوانندگان درخواست می شود در صورتیکه سؤالی در ارتباط با مسائل مربوط به سازمان مجاهدین  دارند آن را به آدرس اینترنتی هیئت تحریریه سایت ایران قلم ارسال کنند تا با خانم سلطانی مطرح شود.  با تشکر

iran-ghalam@hotmail.com

 

 

لینک به قسمت اول مصاحبه : دلایل سیاسی ، تشکیلاتی مسعود رجوی برای اصرار بر ماندن در عراق

لینک به قسمت دوم مصاحبه : وقتی صاحب سلاح باشد، سلاح هم هست

لینک به قسمت سوم مصاحبه : نگاهی دیگر به کودکان خاکستری

 

 

ایران قلم:

ممنون از توضیحانی که در مورد فرزندانتان دادید، خیلی دوست داشتم این بحث را در مورد سختی هایی که این کودکان خاکستری بخاطر مناسبات فرقه گرایانه سازمان مجاهدین خلق متحمل شده اند  را بیشتر ادامه بدهیم، اما نامه یا پیامی از  مسعود رجوی به تاریخ 30 دی 1388 در سایت های اینترنتی سازمان مجاهدین با چند روز تاخیر در پنجم یا ششم بهمن ماه 1388 منتشر شده است که با توجه به اهمیت آن اگر مولفق باشید به این مصاحبه بپردازیم، چرا که بی ارتباط با بحث اصلی ما یعنی " سپر انسانی " درست کردن از اعضای اسیر در فرقه در قرارگاه اشرف در عراق برای نجات ایدئولوژیکی واستراتژیکی و سیاسی " مسعود رجوی " توسط خود وی نیست.

مسعود رجوی در این مصاحبه صراحتاً بعد از " عشق ممنوع " و خروج ممنوع" در برابر انبوه  سوالاتی که در ذهن تک تک اعضای سازمان می باشد ، بطور روشن  بحث " سوال ممنوع " را هم مطرح کرده است بطوریکه برای پاسخ ندادن به هر نوع سوالی که یک فرد می تواند در زمینه های سیاسی ، تشکیلاتی و ایدئولوژیکی به ذهنش بزند و از مسئول این سازمان بپرسد، بهانه و مانعی را معرفی کرده است. آیا شما این مصاحبه را مطالعه کرده اید؟  ممنون می شوم نظرتان را در مورد پیام مسعود رجوی و کلیات آن بفرمایید تا بعد سؤالات دیگر در ارتباط با همین مصاحبه مسعود رجوی در 30 دی ماه را  مطرح کنم.

 

خانم بتول سلطانی :

سوال خوبی را مطرح کردید چرا که اتفاقا خودم هم وقتی این مطالب را در سایتها آنها دیدم دوست داشتم به حکم وظیفه انسانی و همینطور روشن تر شدن زوایای اینگونه موضعگیریها یا و مطالب تجاربم را بیان کنم

همانطور که اشاره کردید مسعود رجوی یک پیام صوتی تحت عنوان سرنگونی و قیام استراتژی اشرف کانون استراتژیکی نبرد شروع کرده که تا کنون چهار قسمت ازاین صحبت ها  بر روی رسانه های اینترنتی این فرقه منتشر شده است.

مسعود رجوی می كوشد فرصت طلبانه و با دوباره سازی و بزك مواضعش در ابتدای انقلاب و حق دادن به جانب خودش، برای مجاهدین داخل قلعه حقانیت بتراشد، ‌در حالی كه مواضع 28 سال گذشته محكم ترین سند برای دروغ گویی رجوی است و نشان می دهد كه مواضع و عملكرد های رجوی منشائی جز کینه شخصی و شهوت قدرت و عشق به آدمكشی نبوده است.

در اینجا من مایلم که خطاب به خود مسعود رجوی بگویم که اگر  وجدانت را قاضی می گرفتی می توانستی جواب سوالهای اصلی مردم ایران را بدهی. بهتر است جواب خانواده هایی را بدهی که چرا در اشرف که جای هیچ پناهنده ای نیست جان سه هزار و پانصد نفر را به گروگان اهداف خود گرفته ای.

این حرفها و شعارهای نخ نما شما قانع کننده هیچ کس جز خودتان نیست و با تجربه ای که من در برخورد با جامعه آزاد بدست آوردم و از بیرون به پدیده ای بنام فرقه نگریستم شما نباید مردم را با افراد الینه شده در اشرف هنگام اجتماعات اشتباه بگیری.

شما بهتر است به این جواب بدهید که بجای پاسخ به جداشدگان چرا به تمامی منتقدان خود مارک بریده مزدور و...می زنید و به ذهن این متبادر می شود که درحال فرار از پاسخ اصلی و انتقاد پذیری هستید وگرنه چگونه کسی مثل محمد رضا دامادی که مدت 20 سال واندی در مناسبات شما حتی پای خودش را هم از دست داد به یکباره از منظر شما بریده مزدور می شود

آیا این جنایت نیست که برای هیچ و پوچی بنام اشرف در شرایط کنونی عراق در مرداد ماه گذشته جان 11 نفر را گرفتی همیشه خطاب به این اسیران اشرف می گویی که شما می خواهید و ......... اما هم من می دانم و هم خودت خوب می دانی که اگر نشستهای تفتیش عقاید عملیات جاری و غسل و تار و پود یک تشکیلات اهریمنی در کنترل اذهان و کنترل همه چیز افراد از کنترل فیزیکی گرفته تا کنترل ذهن و مغز افراد و ایجاد یک فضای بسته و منجمد و استرلیزه که دچار یک انقطاع تاریخی هم شده است نباشد نه از تاک نشان می ماند و نه از تاک نشان.

چرا یکبار شما که اینهمه برای اعضای خود به انتقاد پذیری توصیه می کنید که البته برای من روشن است این توصیه در راستای سرکوب عواطف آنها و خرد کردن شخصیتشان هر چه بیشتر در رهبر آرمانی یعنی خودت می باشد اما به راستی چرا خودت انتقاد پذیر نیستی و یکبار انتقاد قبول نکرده ای که بیایی  صادقانه بگویی که در استراتژی شکست خوردم و بجای آن به این خزعبلات می پردازی.

چنانچه در این سلسله گفتار ها تکرار کرده ای که " خمینی جا خورد که او را نبوسیده ای"، اگر چه احتمالا باز اینجا دروغ می گویی، اما مگر تو نبودی که در ابتدای اطلاعیه های سازمان مجاهدین در سال 1358 می نوشتی " به نام خدا و بنام خلق قهرمان ایران و بنام حضرت آیت الله العظمی امام خمینی "، پس چرا دروغ می گویی؟ چرا به عملکرد خودت   در تشکیلات نگاه نمی کنی که همه باید مطیع و فرمانبردار تو باشند.  مگر تو   در شکلی بسا پیچیده و عمیق تر در انقلاب ایدئولوژیک به دنبال چیزی جز جدا شدن زنان و مردان از همدیگر و دادن قلبشان به تو بوده ای؟ مگر صحنه های رقت بار جنسی شورای رهبری که من به آن در مصاحبه هایم اشاره کوتاهی کرده ام تحت عنوان رقص رهایی و حتی به عقد در آوردن این زنان در تشکیلات و بعد ایجاد روابط جنسی با خودت که مطمئن هستم در هیچ ذهنی جا نمی شود چه معنی دارد؟ به نظر من همه اینها در مورد خودت با آنچه که در مورد خمینی می گویی اصلا نمی تواند حتی دو روی یک سکه باشد پس دعوا براستی سر چیست؟

بسیار متأسفم و افسوس که همه چیز را به بازی زشتی گرفته ای .

اینکه سعی می کنید خود را به جنبش آزادیخواهی مردم ایران بچسبانید همان آب در هاون کوبیدن است چرا که شما تکلیفتان را در خیلی از جاها با مردم ایران یکسره کرده اید.

در داخل كشور نیز  بازداشت شدگانی كه تا كنون در ارتباط با مجاهدین بازداشت و محاكمه شدند،سرافكنده و پشیمان هستند وحتی اكثر قریب به اتفاق اذعان دارند كه در دامی خائنانه گرفتار آمده اند و از آنها سوء استفاده شده است.

چنانچه حتی در مورد فعالیتهای داخل کشور بطور یکه در این لینک می بینید بخوبی افشا شده است که چگونه حتی برای تبلیغ 30 دی شما یا ....... با فریب کار شما پیش رفته است :

http://www.iranianuk.com/article.php?id=25304

و برای من که بخصوص عمری را در مناسبات تشکیلاتی شما به سر کردم این روشهایی شناخته شده است

و باید بگویم که فکر نمی کنم هیچ ایرانی در هیچ كجای جهان به اختیار خود حاضر باشد از مجاهدین دفاع كرده و یا به همكاری با آنان افتخار کند. و این را من بخوبی از تشکیلات خارج کشور شما که مقر اصلی آن در پاریس و مقر خانم سومتان مریم رجوی با همدستی سایر خانمهای شما هدایت می شود بخوبی واقفم.

چیزی که برایم در میان همه گفته های شما بیش از بقیه مطالب تازگی ندارد شکست نفسی است که همیشه متد شما بوده است که از یکطرف شکست نفسی و با دست پس زدن تمامیت خواهی و کیش شخصیت و از طرف دیگر یا آن روی سکه با پا پیش کشیدن و آب کشیدن خود از تمامی اشتباهات و حق به جانبی و اصرار به ادامه روشهای خشونت طلبانه و ادامه خونگیری از اعضای و هواداران اسیر و مبتلاست

علیرغم همه دلایل و صغری و کبری بافتنها باید بپذیرید، عملاً هم در داخل مناسبات و هم در خارج از آن دست به رذیلانه ترین روشها برای كنترل و به دام انداختن نیروها مبادرت كرده ای و خوب است که من حتی تجربه یکسال کار کردن در قسمت ورودی در جایی بگویم که چگونه افراد به دام می افتادند همان چیزی که شما از آن در همین بحثها بعنوان "موج گرايش جوانان به سوي مقاومت سازمانيافته" نام برده اید.

 ادامه دارد

 


مطالبی در ارتباط:

ــ مصاحبه  با خانم سلطانی عضو سابق شورای رهبری مجاهدین، قسمت سوم ـ نگاهی دیگر به کودکان خاکستری  ( ایران قلم )

ــ مدالی برای یک تروریست در فرانسه ( انجمن عدالت )

ــ نگاهی به روش های اخاذی مالی  مجاهدین خلق در اروپا ( علی جهانی )

ــ شیوه های جمع آوری صدقه و کمک مالی توسط سازمان مجاهدین – بخش اول  ( کانون آوا )

ــ این شهر همیشه شهر بازی بوده است ( حسن زبل )

ــ نگاهی به پیدا و پنهان فرقه رجوی در دنیای مجازی ( مینو سپهر )

ــ پشت پرده پیام تسلیت مریم رجوی به مردم هائیتی ( ایران اینترلینک )

ــ نامه آقای جواد فیروزمند و پاسخ خانم بتول سلطانی ( ایران قلم )

ــ مصاحبه  با خانم سلطانی عضو سابق شورای رهبری مجاهدین، قسمت دوم ـ وقتی صاحب سلاح باشد، سلاح هم هست ( ایران قلم )

ــ نامه انجمن ایران باستان به آقاینیکلاس سارکوزی رئیس جمهور  فرانسه (ایران باستان )

ــ نامه سرگشاده مسعود خدابنده به نخست وزیر بریتانیا، گوردن براون ( سی ان بی سی )

ــ مصاحبه سایت ایران قلم با خانم سلطانی عضو سابق شورای رهبری مجاهدین خلق، قسمت اول ( ایران قلم )

ــ فرار جمعی راه حل فرضی رجوی در جریان انتقال و جابجایی ( بهار ایرانی )

ــ گزارش دادگاه ایوبونه در پاریس ـ قسمت اول  ( آریا ایران )

ــ ورود خانم بتول سلطانی عضوگریخته شورای رهبری به اروپا و پیامدهای سازنده آن درجمع شدن پایگاه اوور ( مینو سپهر )

ــ مصاحبه با خانم  بتول سلطانی وآقای رضا صادقی در پارلمان اروپا،قسمت دوم ( ایران قلم )

ــ نگاهی به حضور خانم بتول سلطانی در پارلمان اروپا و تصمیم دولت عراق برای جابجایی اعضای مجاهدین  ( علی جهانی )

ــ دادگاه پاریس ،"ایوبونه" و شکست مفتضحانه مجاهدین در پای میز محاکمه ( آریا ایران )

ــ نامه تشکر کانون ایران قلم به آقای دکتر برنارد کوشنر وزیر خارجه فرانسه ( ایران قلم )

ــ عراق به جولانگاه تروریست ها و مجاهدین خلق تبدیل نخواهد شد ( ترجمه از ایران اینترلینک )

ــ جمع شدن اشرف گامی مهم درراه مبارزه باتروریسم ( مینو سپهر )

ــ مصاحبه با خانم بتول سلطانی وآقای رضا صادقی در پارلمان اروپا، قسمت اول ( ایران قلم )

ــ متن سخنرانی خانم بتول سلطانی در پارلمان اروپا ( بتول سلطانی )

ــ جنگجویان سابق در قبال دستور پلیس عراق برای ترک کمپ اشرف مقاومت می کنند ( خبرگزاری فرانسه ـ ترجمه از ایران اینترلینک )

ــ حضور خانم بتول سلطانی در پارلمان اروپا، یک پیروزی دیگر ( ادوارد ترمادو )

ــ پاسخ برنارد کوشنر وزیر امور خارجه فرانسه به سئوال کتبي سناتور ژان پیرشونمان  در مورد قرارگاه اشرف در عراق  ( ترجمه از کانون آوا )

ــ راه حل واقع بینانه دولت عراق برای انتقال فرقه مجاهدین به بغداد یا نقره السلطان ( ایران قلم )

ــ نامه انجمن ایران باستان به آقای گونار ویگو لوند سفیر محترم کشورسوئد در فرانسه ( ایران باستان،آینده درخشان )

ــ خوش آمدگویی به ورود خانم بتول سلطانی به اروپا ( پیام رهایی )

ــ سفر به اعماق " نقره السلطان" ( جواد فیروزمند )

ــ درحالیکه دانشجویان ایرانی به دولت خود اعتراض می کنند، نقشه های سازمان مجاهدین خلق علیه مردم عراق با شکست مواجه میگردد ( آن سینگلتون )

 ــ حضور خانم بتول سلطانی و آقای رضا صادقی در پارلمان اروپا ( بتول سلطانی ـ رضا صادقی )

ــ نامه کانون ایران قلم به آقای گونار ویگو لوند سفیر سوئد در فرانسه ( ایران قلم )

ــ ای رهبر چماقداران جاسوس! اسم و شماره قطار من را فراموش کردی  ( بتول ملکی )

ــ خطر تروریست ها در اوورسورواز برای مردم فرانسه ( علی جهانی )

ــ  مصاحبه آقای بهزاد علیشاهی با آقای محمد حسین سبحانی در محل آکسیون ضد فرقه گرایانه ایرانیان در شهر سرژی فرانسه ( ایران قلم )

ــ حمله فالانژها و فریب خوردگان فرقه رجوی به اکسیون افشاگرانه در شهر سرجی ( ایران باستان )

ــ نامه سرگشاده مسعود خدابنده به ریاست جمهوری فرانسه، آقای سارکوزی ( ایران اینترلینک )

ــ کانون ایران قلم حمله چماقداران فرقه تروریستی رجوی به تجمع ایرانیان در شهر سرژی فرانسه را محکوم می کند ( ایران قلم )

ــ صدها تظاهر کننده فرانسوی خواستار اخراج فرقه تروریستی رجوی شدند ( آریا ایران )

ــ  نامه قدردانی کانون ایران قلم به آقای  ژرژ مالبرونو روزنامه نگار برجسته فرانسوی  ( ایران قلم )

ــ شش سال پس از صدام حسین در عراق ( ایران پیوند )

ــ " عراق جدید " و اطلاعیه 13 آبان مسعود رجوی ( علی جهانی )

ــ راز شکنجه گر شدن چیست؟ به مناسبت مرگ نادر رفیعی نژاد سرشکنجه گر فرقه مجاهدین ( محمد حسین سبحانی)

ــ خيال پردازي هاي رجوي ؛ رهبر عقيدتي مجاهدين ( مزدا پارسی )

ــ پذیرش رجوی به خروج از عراق، عقب نشینی یا واقع بینی  (بهار ایرانی )

ــ مصاحبه سایت ایران قلم با محمد حسین سبحانی در مورد اطلاعیه 13 آبان مسعود رجوی ( محمد حسین سبحانی )

ــ پذیرش رجوی به خروج از عراق، عقب نشینی یا واقع بینی ( بهار ایرانی )

ــ مجاهدین خلق تحت فشار فرانسه - ایران (فیگارو ـ ترجمه از آریا ایران)

ــ حراج قرارگاه اشرف، آخر خط ظرف استراتژیک رجوی ( بهار ایرانی )

ــ ممانعت فرقه رجوی از ملاقات خانواده ها با فرزندان خود ( علی جهانی )

ــ ترس و برده داری در فرقه مجاهدین خلق ( آن سینگلتون )

ــ پیام تبریک انجمن ایران باستان به خانم برتا ماریا کابرال به مناسبت پیروزی در انتخابات شهرداری پانتا دلگادا ( ابران باستان )

ــ گزارش ایران اینترلیک از قرارگاه "عراق جدید" (اشرف) ( ایران اینترلینک )

ــ نامه سرگشاده کانون ایران قلم به آقای ویدال کوآدراس نایب رئیس پارلمان اروپا ( ایران قلم )

ــ چرا رجوی از ملاقات والدین سالخورده با فرزندان شان در اشرف وحشت دارد؟!! (بهار ایرانی )

ــ نامه تبریک خانم بتول ملکی به خانم برتا کابرال برای پیروزی انتخاباتی وی در برابر پائولوکازاکا ( بتول ملکی )

ــ حضور هئیتی از کانون ایران قلم در سفارت فرانسه در برلین ( ایران قلم )

ــ انتقال گروه رجوی به نزدیک مرز عربستان ( خبرگزاری مهر )

ــ نامه خانم بتول ملکی به خانم ژوئل بورگوا سفیر فرانسه در سوئیس ( ایران قلم )

 

 سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است

مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان آن می باشد