_________ استفاده از مطالب اين سايت با ذکر منبع بلامانع است _________

" کانون قلم"

کانون قلم حمایت شورای ملی مقاومت از صدام حسین را محکوم می کند

 

همانور که آقای مسعود رجوی بعد از سه سال و نیم ، لب گشود و در دو هفته گذشته دو نامه را منتشر کرد، رسانه های تبلیغاتی وابسته به سازمان مجاهدین نیز به ناچار بعد از اعدام صدام حسین سکوت خود را شکستند . این در حالی است که سازمان مجاهدین برای ظاهر فریبی و جداکردن پرونده خود از صدام حسین،  از  دسامبر 2003 که دیکتاتور عراق دستگیر شد، تا کنون در کلیه مراحل رسیدگی قضایی به پرونده صدام حسین روش سانسور و سکوت را در رسانه های خود حاکم کرده بود. اما امروز سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت در مورد حکم اعدام صدام حسین موضع گیری کردند و  حکم اعدام دیکتاتور سابق عراق را به سود " رژیم آخوندی " ارزیابی کردند. سایت همبستگی ملی ارگان سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت و در مطلبی تحت عنوان " اعدام صدام حسین و بازتابهای بین المللی " به موضع گیری " شورای ملی مقاومت" در مورد اعدام صدام حسین اشاره کرد و صرفاً بخشی از آن را به ترتیب زیر منعکس کرد:

 

 "در پاريس دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران با تاكيد بر مخالفت اصولي خود با حكم اعدام، اعلام كرد كه قضاوت دربارة رئيس جمهور پيشين عراق بر عهده مردم و تاريخ اين كشور است. دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران همچنين خاطرنشان كرد اين حكم به سود رژيم آخوندي است كه ازآن براي تفرقه اندازي و كشتار هرچه بيشتر در عراق سود مي برَد و آخوندها به همين خاطر بيش از همه براي آن پافشاري ميكردند."

همچنین سایت رسمی سازمان مجاهدین خلق جهت مظلوم نمایی برای صدام حسین، چنین تیتری را برگزیده است:

صدام حسین رئیس جمهور سابق عراق بامداد امروز، مصادف با عید قربان اعدام شد

( خط کشی های زیر متن ها از کانون قلم است )

چند نکته در رابطه با حمایت غیر مستقیم شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین از صدام حسین وجود دارد:

1ـ هر شخصیت حقیقی و حقوقی می تواند براساس موازین حقوق بشر با مجازات حکم اعدام مخالف باشد، چنانچه سایت قلم نیز در یادداشت روز خود با عنوان " نگاهی به فراز و فرود صدام حسین " به مخالفت خود با حکم اعدام اشاره کرده است، ولی در عین حال تاثیرات دیکتاتوری صدام حسین را در کشور عراق و خاورمیانه را به عنوان یک دیکتاتور بی رحم به نقد کشیده است. اما آیا باید موضع سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت را که در کارنامه خشونت بار خود صد ها ترور خیابانی را بدون تشکیل دادگاه، قاضی و هیئت منصفه در خیابان ها انجام داده اند، در مورد مخالفت با مجازات اعدام واقعی تلقی کرد یا حمایت علنی و آشکار از صدام حسین؟ بنابراین مخالفت شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق با اعدام در حالی که در پرونده اعضای آن ده ها  قتل و اعدام از اعضای منتقد خود ، چه در زمان رژیم سلطنتی و چه در رژیم جمهوری اسلامی، دارد، بیشتر  شوخی  و عوامفریبی به نظر می رسد. البته همانطور که در متن موضع گیری دو پَهلوی مجاهدین و شورای ملی مقاومت مشاهده می کنید، به علت " مخالفت اصولی با اعدام" حتی در شکل و فرم هم اشاره ای نکرده اند.

2 ـ سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت  حکم اعدام صدام حسین را به سود رژیم آحوندی ارزیابی کرده اند. باید صراحتاً به آقا و خانم رجوی گفت که اعدام صدام حسین چه ربطی به رژیم آخوندی دارد که در پوش مخالفت شکلی، بی محتوی و دروغین با رژیم جمهوری اسلامی هر دیکتاتوری و خیانتی را تجویز و توجیه می کنید. همگان می دانند که موضوع محاکمه و حکم دادگاه صدام حسین و تصمیم گیری در مورد سرنوشت صدام حسین، یکی از مشغله های ذهنی رهبران عراق و آمریکا و قدرت های بزرگ بوده است، بنابراین آقای مسعود رجوی و خانم مریم رجوی بیش از این به رژیم جمهوری اسلامی امداد رسانی نکنید و این رژیم را هر روز بزرگ و پرقدرت از دیروز نشان ندهید.

 

3 ـ سازمان مجاهدین خلق و نام پوششی آن در موضع گیری خود اعلام کرده است که قضاوت دربارة رئيس جمهور پيشين عراق بر عهده مردم و تاريخ اين كشور است. به نظر میرسد که رهبر سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت قبول ندارد که مردم عراق بعد از بیش یک ربع قرن رژیم دیکتاتوری لجام گسیخته صدام حسین را به پایین کشیدند و در چندین انتخابات آزاد با وجود ایجاد رعب و وحشت توسط گروه های تروریستی، زیر نظر سازمان ملل متحد پای صندوق های رای رفتند و به دولت و پارلمان جدید عراق رای دادند. آیا روشنتر از این می توان در مورد دیکتاتور  سابق عراق قضاوت کرد؟ ضمناً سازمان مجاهدین با طرح چنین موضوعی عملاً نهاد های قانونی و قضایی عراق را  زیر علامت سؤال می برد و آنها را مرجع قضاوت در مورد جنایت های صدام حسین نمی داند.

 

4 ـ  به نظر میرسد واکنش و مخالفت سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت با اعدام صدام حسین، به ماهیت مشترک و  پرونده های مشابه رهبر سازمان مجاهدین خلق با دیکتاتور سابق عراق برمی گردد و به همین دلیل به جای لفظ  "دیکتاتور سابق" ، از عنوان " رئیس جمهور سابق" برای صدام حسین استفاده می کند. البته رهبر سازمان مجاهدین در خفا و در مناسبات درونی سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت صدام حسین را همچنان " سید الرئیس "  ، " صاحبخانه " و  "پدر امت عرب" می داند.

 

5 ـ  سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت تمایل داشتند همچنان به سکوت و سانسور اخبار دادگاه و محاکمه صدام حسین و حتی اعدام وی ادامه دهند، اما به دلیل اینکه سازمان مجاهدین خلق بعد از اعدام صدام حسین می خواهد در عراق  از میان بقایای صدام حسین که با حکم اعدام مخالف هستند، اقدام به یارگیری و  لابی سازی برای اقدامات تروریستی  کند، به این موضع گیری حمایتی از صدام حسین نیاز داشتند تا در گفتگو های پنهان با سر دسته ها و سرعشیره های طرفدار صدام حسین در عراق آن را روی میز بگذارند.

کانون قلم

30.12.2006

Postfach 90 06 63

51116 Köln –Deutschland                                                                                         

Phone: +49 (0)1759726840

Phone: +49 (0)1756391365

Email:info@iran-ghalam.de

Email:kanoon-ghalam@hotmail.de

 

 سایت قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است

مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان آن می باشد