_________ استفاده از مطالب اين سايت با ذکر منبع بلامانع است _________

" کانون قلم"

علنی شدن ارتباط سازمان مجاهدین با سرویس اطلاعات عربستان سعودی

 

05.03.2007

یادداشت روز ـ سایت ایران قلم

info@iran-ghalam.de

www.iran-ghalam.de

مطلع شدیم که نمایندگان سازمان مجاهدین خلق در راستای مواضع ضد ایرانی خود با مقامات دولت سعودی در اردن ملاقات داشته اند. این ملاقات به نظر می رسد که بعد از  واسطه گری "جبهه توافق عراق " و  موافقت و سفارش مقامات پنتاگون جهت ایجاد دفتر این گروه در اردن صورت گرفته است. براساس اخبار پایگاه عراقي «نهرين نت» عربستان در راستاي نزديكي با گروههاي مخالف ايراني، روابط خود را با اين سازمانها از جمله گروه  تروريستي سازمان مجاهدین به رهبری مسعود رجوی و سازمان خشونت طلب جندالله به رهبری عبدالرحمان ریگی توسعه داده است .

سایت ایران قلم یادآوری می کند که ارتباطات مخفی فرقه مجاهدین قبل و بعد از آشوب های مکه در عربستان در سال 1366 با میانجیگری صدام حسین دیکتاتور سابق عراق آغاز شد، بی دلیل نیست که اکنون نیز نقش این واسطه گری و ارتباطات علنی جدید را نیز "جبهه توافق عراق" نزدیک به بقایای صدام حسین و حزب بعث عراق برنامه ریزی کرده است. ارتباطات مخفی سازمان مجاهدین با سرویس اطلاعاتی عربستان بعد از سفر مسعود رجوی به عربستان سعودی همزمان با آشوب های مکه گسترش پیدا کرد. نکته قابل توجه این است که سفر فرقه مجاهدین به عربستان برای اولین بار در ۱۶ اسفند ۱۳۷۹ در نشریه مجاهد ارگان نوشتاری این سازمان به چاپ رسید و بعد از ۱۳ سال اعلام کرد که رهبر این فرقه در سال ۱۳۶۶ برای زیارت!! به مکه رفته است و خبر و عکس های مربوط به آن را بیش از ۱۳ سال پنهان نگاه داشته بود.

اکنون نیز به نظر می رسد با شرایط سیاسی حاکم بر عراق که اخراج قریب الوقوع سازمان مجاهدین از این کشور در چشم انداز می باشد و به همین جهت سازمان مجاهدین به دنبال جاپاهای جدید برای ادامه استراتژی  خیانت و اتکا به بیگانگان می باشد.

سازمان مجاهدین به موازات فراهم کردن پوشش های زرق و برق دار برای پنهان کردن استراتژی خشونت طلبانه و تروریستی مبارزه مسلحانه  در اروپا و آمریکا برای خارج کردن نام خود از لیست گروه های تروریستی ، در داخل منطقه خاورمیانه همچنان برای دنبال کردن فعالیت های مسلحانه و تروریستی خود به دنبال یارگیری و متحد شدن با عبدالرحمان ریگی و جا پا های جدید در خاورمیانه از طریق بعضی سرویس های اطلاعاتی کشورهای حوزه خلیج فارس و سرویس اطلاعاتی اسرائیل می باشد. بی دلیل نبود که در ماه گذشته بطور اشکار و نیمه آشکار سازمان مجاهدین از اقدامات خشونت طلبانه سازمان جندالله در سیستان و بلوچستان به عنوان مبارزه انقلابی حمایت می کرد.

منابع:

ـ  پایگاه خبری نهرین نت

ـ کتاب روزهای تاریک بغداد ـ صفحه 92 ـ  نوشته محمد حسین سبحانی

مطالب در ارتباط:

تقویت تروریسم و خشونت در حمایت از عبدالرحمن ریگی

 

 

 سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است

مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان آن می باشد