_________ استفاده از مطالب اين سايت با ذکر منبع بلامانع است _________

" کانون قلم"

راه حل واقعی برای مجاهدین چیست؟

 

26.03.2007

سایت ایران قلم ـ یادداشت روز

info@iran-ghalam.de

www.iran-ghalam.de

به مناسبت عید نوروز و فرارسیدن بهار با یکی از دوستان قدیمی که تجربه بسیار غنی در مورد ساختار و اندیشه تفکر گروه رجوی از زمان رژیم شاه دارد، در حال گفتگو بودیم. وی  بدرستی می گفت:

 " دروغ یعنی پنهان کردن حقیقت "

همچنین از زرتشت نقل می کنند که در دعا های خود از درگاه خداوند چنین درخواست می کرده است :

" اهورا مزدا ايران را از دروغ و  خشكسالى محفوظ دارد "

 از سوی دیگر  گوبلز وزیر تبلیغات هیتلر معتقد بود ک دروغ هر چه بزرگتر باشد باورکردنی تر است. در مکتب ماکیاولیسم نیز  برای رسیدن به هدف، هر وسیله ایی مشروع می باشد.

متاسفانه سازمان مجاهدین خلق همچنان از گوبلز و ماکیاول الهام می گیرند و دروغ تاکتیک اول و آخر رهبری فرقه مجاهدین در مناسبات درونی و بیرونی این سازمان می باشد و روشن است که جریان یا سازمانی که حقیقت را پنهان می کند و دروغ می گوید، راه را از ابتدا با شتاب برای تبدیل شدن به یک سازمان توتالیتر  با ویژگی های عمیق فرقه گرایی تا انتها پیموده است. تنها در دو هفته گذشته در رسانه های علنی این سازمان چندین دروغ بزرگ وجود داشته است که به دو مورد زیر اشاره می کنیم:

 

سازمان مجاهدین در  تاریخ هشتم مارس اقدام به تجمعی در شهر بروکسل برای تحت فشار قراردادن اتحادیه اروپا به بهانه روز جهانی زن  کرد. نکته جالب توجه تعداد شرکت کنندگان در این گردهمایی بود که با تلاش و بسیج سراسری نیروهای سازمان در اروپا و پرداخت هزینه سفر و تفریح و گردش تعدادی از پناهندگان ملیت های مختلف ،تعداد آنها حدود حداکثر 3500 نفر بوده است که این رقم در مقابل جمعیت چند میلیونی ایرانیان تقریباً آمار یک در هزار را نشان می دهد که  سازمان مجاهدین خلق برای مخفی کردن و کمرنگ کردن انزوای سیاسی و اجتماعی خود بین ایرانیان این رقم را به 30،000 نفر افزایش داد در حالیکه خبرگزاری رویتر به نقل از پلیس و مقامات شهرداری شهر بروکسل تعداد افراد تجمع کننده را تنها 3.500 نفر  اعلام کرد و مجاهدین 26.500  نفر بر این آمار اضافه کردند که حیرت مقامات شهرداری و پلیس بلژیک را نیز موجب شد.

 

2ـ روز جمعه 23.03.2007 این فرقه یک کنفرانس مطبوعاتی  در شهر برلین پایتخت آلمان برگزار کرد .  سازمان مجاهدین در این جلسه  مدعی شد که 300 نفر از نمایندگان پارلمان آلمان از این گروه برای خارج شدن از لیست گروه های تروریستی حمایت کرده اند. به اصل خبر به نقل از رسانه های این گروه توجه کنید:

 

" 300  پارلمانتر آلماني تأكيد مي‌كنند كه ما بي اعتنايي شورا به حكم دادگاه را براي حكومت قانون بسيار زيانبار تلقي مي كنيم ... پارلمانترهاي آلماني يادآوري مي‌كنند كه مجاهدين بعنوان بخشي از يك سياست غلط و بخاطر نزديكي به ملايان و نه بدليل تروريسم در ليست قرار داده شدند..."

  ( سایت همبستگی ملی ـ یکشنبه 25.03.2007 )

 

اما وقتی که به جزئیات خبر دقت می شود، 300 نفر به 100 نفر کاهش پیدا می کند و از این 100 نفر نیز هیچ نام و نشان و امضایی که نشان دهنده صحت گفته های مجاهدین باشد، وجود ندارد. مشخص نیست که اگر این خبر صحت دارد، چرا سازمان مجاهدین برای برگزاری این جلسه در برلین پایتخت آلمان که محل پارلمان این کشور نیز می باشد، نتوانسته حتی یک نماینده پارلمان آلمان را به این جلسه بیاورد؟

مشخص نیست چرا بجای ده ها نماینده آلمانی که در شهر برلین حضور داشتند و مجاهدین مدعی حمایت آنها از این گروه تروریستی شده ، آقای استیونسن از انگلستان را که از اعضای تیم آقای پائولو کازاکا می باشد به این جلسه آمده است؟

چرا همچنان   "دروغ " نخستین روش در این فرقه  توتالیتر و تروریستی می باشد؟ بنظر می رسد که زیر چتر دروغ های گوبلزی مجاهدین هر چیز دیگری جای می گیرد و مشروعیت پیدا می کند. جریان و سازمانی که در روز روشن چنین دروغ می گوید مشخص است که در پنهان چه می کند.

اما مجدداً لازم میدانیم که به رهبران این سازمان توصیه کنیم که راه خارج شدن از لیست گروه های تروریستی دروغ و شانتاژ و متهم کردن مقامات پارلمان اروپا به "لابی رژیم آخوندی" به دلیل دعوت از اعضای جدا شده از مجاهدین برای سخنرانی و شرکت در اجلاس کارشناسی و مشورتی این پارلمان نیست. پس راه حل چیست؟

راه حل واقعی برای مجاهدین این است که  باید در استراتژی مبارزه مسلحانه و تروریستی و ساختار فرقه گرایانه این سازمان تغییرات بنیادی صورت گیرد و در نخستین گام باید رهبری این فرقه یعنی آقای مسعود رجوی و خانم  مریم رجوی خود را برای رسیدگی قضایی به بیش از دو دهه ترور و خونریزی به دادگاه صالحه معرفی کنند و رسماً طی یک اطلاعیه از  رهبری سازمان مجاهدین کناره گیری کنند. آیا رهبری سازمان مجاهدین به این راه حل واقع بینانه گردن می گذارد؟

مطالب درارتباط:

اجلاس در پارلمان اروپا در مورد وضعیت سازمان مجاهدین خلق

 

 سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است

مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان آن می باشد