_________ استفاده از مطالب اين سايت با ذکر منبع بلامانع است _________

" کانون ایران قلم"

kanoon@iran-ghalam.de

info@iran-ghalam.de

www.iran-ghalam.de

مریم رجوی به فروپاشی تدریجی فرقه در قلعه اشرف اعتراف می کند

15.03.2009

تحریریه سایت ایران قلم ـ یادداشت روز

info@iran-ghalam.de

www.iran-ghalam.de

 

مریم رجوی جانشین مسعود رجوی، رهبر فرقه مجاهدین خلق در نامه ای به رئیس جمهور آمریکا بطور ضمنی به فروپاشی تدریجی فرقه در قلعه اشرف  در عراق سخن می گوید که این موضوع بی ارتباط با خبر منتشر شده در خبرگزاری های عراق مبنی بر  ممانعت رهبران مجاهدین خلق از ورود هیات تحقیق وزارت حقوق بشر عراق به قلعه اشرف نمی باشد. منابع عراقی روز جمعه برابر با 13.03.2009  به خبرگزاری ها گفته اند که رهبری مجاهدین خلق در اشرف مانع  ورود هیئتی از وزارت حقوق بشر برای گفتگو با افراد مستقر در این اردوگاه  جهت پیدا کردن کشور مناسب برای مقصد بعدی آنها شده است.

همچنین چندی پیش مقامات عراقی گفته بودند  که حدود 900 نفر از 3400 نفر افراد مستقر در اشرف دارای پاسپورت های اروپایی یا آمریکایی یا کانادایی می باشند که نخستین گروه برای خروج از عراق خواهند بود. مشخص نیست که چرا رهبران مجاهدین خلق اجازه نمی دهند که اعضای این گروه بتوانند به طریق قانونی از عراق خارج و به هر کشوری که مایل هستند، منتقل شوند.

مریم رجوی در حالی برای شکوه کردن به رئیس جمهور آمریکا نامه می نویسد که سفارت آمریکا در بغداد بیانیه ای (1 ) در 28.12.2008 صادر  و به موضوع انتقال آرام مجاهدین از عراق به کشور ثالث به صراحت اشاره می کند. در بیانیه سفارت آمریکا در ژانویه 2009 آمده بود که:

" با خاتمه اختیارات ناشی از قطعنامه شورای امنیت ملل متحد براى نیروهای ائتلاف در عراق، دولت این كشور، مسئولیت حفاظت قرارگاه اشرف و ساكنان آن را از اول ژانویه 2009 برعهده خواهد گرفت. در این چهارچوب، انتقال مسئولیت حفاظت از نیروهای ائتلاف به نیروهای امنیتی عراق در اول ژانویه 2009 به مورد اجرا درخواهد آمد.  " ... " دولت آمریكا از طریق سفارت خود در عراق و از طریق نیروهای نظامی حاضر بر طبق موافقتنامه دوجانبه جدید امنیتی، به كار براى اطمینان از یك انتقال آرام براى ساكنان قرارگاه اشرف ادامه خواهد داد.  "  منبع : خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی مجاهدین خلق

 

 بیانیه هیئت عراق در روز گذشته، یعنی جمعه 13.03.2009 حاکیست که رهبران مجاهدین خلق مانع تسهیلات و تصمیم گیری های لازم برای دیدار خانواده ها با فرزندانشان در اردوگاه اشرف می شوند که این موضوع بر خلاف معاهدات بین المللی و بیانیه اصول حقوق بشر می باشد.

از سوی دیگر مریم رجوی در نامه خود به رئیس جمهور آمریکا ( 2 )، که البته تنها بخش هایی از آن را سایت های اینترنتی مجاهدین منتشر کرده ، به مطالبی اشاره می کند که عمق شرایط بحرانی در اردوگاه اشرف را نشان می دهد  که البته برای کم رنگ کردن آن دروغ های متوالی به هم بافته است. مریم رجوی در این نامه نوشته است:

" نيروهاي عراقي در يك اقدام بي سابقه, روز گذشته, يكي از ساختمانهاي اشرف را كه بخش عمده آن به زنان اختصاص دارد , محاصره كردند و با بدرفتاري, خواستار تخليه صدها تن ساكنان آن شدند. مهاجمان گفتند موفق الربيعي مشاور امنيت ملي دولت عراق دستور تخليه اين ساختمان را كه تماما با هزينه و كار ساكنان اشرف ساخته شده, صادر كرده است. اين ساختمان همچنان در محاصره نيروهاي عراقي است.  "  منبع : سایت اینترنتی مجاهدین خلق

خط کشی های زیر متن از سایت ایران قلم می باشد.

 

برای هر کس که چند روزی در  اردگاه اشرف مستقر بوده است، بخوبی روشن است که نمی توان و غیر منطقی است که مجاهدین صد ها نفر از 3400 نفر افراد خود را در یک ساختمان جا داده باشند، چگونگی و چرایی این موضوع اصلا مشخص نیست؟ در حالیکه صد ها ساختمان مسکونی در اردوگاه اشرف وجود دارد. بنابراین روشن است که مریم رجوی در این مورد دروغ می گوید.

همچنین مریم رجوی برای مظلوم نمایی بیشتر  ادعا کرده اکثر افراد در این ساختمان زنان!! هستند. البته اگر مسعود رجوی روش فرقه گرایانه  طلاق های اجباری را در قلعه اشرف براه نیانداخته بود، مریم رجوی الان می توانست از حضور کودکان (3) هم در آن " ساختمان " سخن بگوید.

نکته بعدی در شکایت مریم رجوی به رئیس جمهور آمریکا این است  که دولت عراق خواستار تخلیه!! صد ها ساکن آن ساختمان شده است. در صورتیکه بیانیه هئیت وزارت حقوق بشر حاکیست که مجاهدین اجازه گفتگو با افراد مستقر در آنجا را به هیئت یاد شده نمی دهند. ساختمان خالی برای هئیت یاد شده عراقی چه ارزشی دارد که مریم رجوی می گوید نیروهای عراقی آن را محاصره کرده اند و خواستار تخلیه صد ها ساکن آن شده اند.

پرسشی که در اینجا مطرح می شود این است که مجاهدین بار ها و بارها برای اینکه مزدوری خود برای صدام حسین را به فراموشی بسپارند، خود را پناهنده کشور عراق مطرح می کنند . با این توصیف چگونه یک نهاد دولتی و قانونی و حقوق بشری در عراق نمی تواند با پناهندگان خودش بطور خصوصی صحبت کند؟ رهبران فرقه مجاهدین از چه وحشت دارند؟

تناقض و دجالگری دیگری نیز  در نامه مریم رجوی به رئیس جمهور آمریکا وجود دارد. وی در این نامه نوشته است:

" ممنوعيت ورود خانواده ها به اشرف نه تنها ادامه دارد, بلكه آنها براي ديدار با بستگانشان در بيرون اشرف هم با محدوديتهاي جدي مواجه هستند. ساكنان اشرف فقط ميتوانند با بستگان درجه يك خود به مدت كوتاهي آن هم در بيرون اشرف ديدار كنند.  "

منبع : سایت اینترنتی مجاهدین خلق

این تناقض گویی و دجالگری در حالیست که اساسا این رهبران مجاهدین هستند که  اجازه آزادانه ملاقات پدران و مادران را با فرزندانشان را نمی دهد؟ روشن است که این ملاقات ها باید خارج از اشرف و کنترل رهبران فرقه صورت گیرد و اتفاقا دولت عراق و وزارت حقوق بشر عراق در راه اندازی این ملاقات ها، برای کلیه اعضا، عزم جدی دارد. این مجاهدین هستند که باید در یک اعلامیه رسمی بپذیرند که اجازه ملاقات خانواده ها را با اعضا در خارج از محدوه کنترل فیزیکی و تشکیلاتی آنها را می دهد.

تحریریه ایران قلم اعتقاد دارد با توجه به بیانیه هیئت عراقی در تاریخ 13.03.2009 که خبر از ممانعت رهبران مجاهدین برای مصاحبه خصوصی و گفتگو با اعضای مستقر در اشرف را می داد و  همچنین واکنش فوری مریم رجوی به این موضوع و بافتن دروغ هایی  که در بالا به آن اشاره شد، شرایط در قلعه اشرف به سمت فروپاشی تدریجی در حال حرکت است. و در این راستا اعضای اسیر در قلعه اشرف  گام به گام به آزادی نزدیک تر می شوند، زیرا بالاترین بحران برای یک فرقه خروج اعضای آن از حصار فیزیکی و تشکیلاتی فرقه می باشد که دیر یا زود باید مجاهدین به آن تن دهند و اجازه دهند که مقامات قانونی عراق و همچنین خانواده ها با فرزندانشان به تنهایی گفتگو و ملاقات کنند و طبق بیانیه سفارت آمریکا در بغداد مراحل خروج آنها از عراق به کشور ثالت به صورت آزادانه و به اختیار خودشان صورت گیرد.

 

ضمیمه ها:

(1)

متن بیانیه سفارت آمریکا در بغداد به نقل از سایت فرقه مجاهدین.

اگر چه متن انگلیسی به سود رهبری فرقه به فارسی ترجمه ترجمه شده است

 

(2) بخشی از نامه مریم رجوی به رئیس جمور آمریکا به نقل از سایت " مجاهدین خلق ایران "

 

 

(3 ) از سال 1368 و بعد از طلاق های اجباری در فرقه مجاهدین خلق ، هیچ کودکی در اردوگاه این فرقه در عراق متولد نشده است.

 

 

مطالبی در ارتباط:

ــ شل شدن میخ فرقه گرایی در عراق  ( علی جهانی فر )

ــ غرب در قبال سازمان مجاهدین خلق ( بهار ایرانی )

ــ دختر مهاجر ، بمناسبت 8 مارس روز جهانی زن و تقدیم به تمام زنان جهان ( فرزاد فرزین فر )

ــ اگر قرار باشد آقای رجوی به زبان فارسی سلیس حرف بزند  ( بهار ایرانی )

ــ نامه ای به برنارد کوشنر ( انجمن ایران باستان ، آینده درخشان )

ــ وارونه نمایی مجاهدین ( شمس حائری )

ــ محکمه و حکم از دیدگاه رجوی و سازمان مجاهدین خلق ( بهار ایرانی ) 

ــ جلسه انجمن ایران باستان آینده درخشان در پاریس ( سایت ایران باستان )

ــ  آغاز و فرجام مجاهدین در عراق - بخش پنجم ( جواد فیروزمند )

ــ بیدار شدن از خواب شش ساله ( علی جهانی فرد )

ــ اروپا مأمن تروريست هاي مجاهدين خلق مي شود   ( لوس آنجلس تایمز )

ــ نامه به پزشکان بدون مرز ( ایران باستان )

ــ مصاحبه مسعود خدابنده با تلویزیون فارسی صدای آمریکا و تلویزیون فارسی بی بی سی  ( ایران اینترلینک )

ــ استقرار مجاهدین در عراق، خاستگاه کلیدی رجوی در پیام 7 بهمن ماه  ( بهار ایرانی )

ــ فرقه مجاهدین از بیرون و درون ( مزدک پارسی )

ــ ویدئوی سخنان هادی افشار عضو سابق مرکزیت سازمان مجاهدین ( آریا ایران )

ــ مصاحبه  با آقای  فرزاد فرزین فر شاعر و نویسنده ساکن سوئد ـ قسمت دوم ( سایت ایران قلم )

ــ تبعات تصمیم اتحادیه اروپا در خارج کردن نام مجاهدین از لیست تروریستی ( بهار ایرانی )

ــ نامه سرگشاده  به برنارد کوشنر وزیر خارجه فرانسه ( محمد حسین سبحانی )

ــ موضوعی دردسرآفرین برای آمریکا ‏ ( مجله تایم )

ــ مجاهدین فرقه هستند  ـ ژوزی دوبيه نماینده مجلس بلژیک ( روزنامه لیبر بلژیک )

ــ  نامه سرگشاده  به واتسلاو کلاوس رئیس دوره ای اتحادیه اروپا ( محمد حسین سبحانی )

ــ «مجاهدين خلق در فهرست گروه های تروريستی آمريکا باقی می ماند» ( وال استریت ژورنال )

ــ کمی حماقت چاشنی جاسوسی و تروریست ( بهزاد علیشاهی ـ وبلاگ حسن زبل )

ــ انعکاس فعالیت های اعضای جداشده از سازمان مجاهدین خلق در تلویزیون فرانسه ( بنیاد سحر )

ــ خروج از لیست سازمانهای تروریستی تغییری در سرنوشت مجاهدین خواهد کرد؟ ( هادی شمس حائری )

ــ نامه سرگشاده به واتسلاو کلاوس رئیس دوره ای اتحادیه اروپا ( علی جهانی فرد )

ــ معامله بر سر مجاهدین یا تصمیمی قضایی؟ ( رادیو زمانه )

ــ مصاحبه آقای مسعود خدابنده در مورد وضعیت مجاهدین  ( تلویزیون فارسی بی بی سی )

ــ کانون ایران قلم  خروج احتمالی سازمان مجاهدین خلق از لیست گروه های تروریستی را محکوم می کند  ( ایران قلم )

ــ نامه سرگشاده به  فرانک اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان ( محمد حسین سبحانی )

ــ اطلاعیه فراکسیون سبزهای آلمان درباره مجاهدین ( ایران امروز )

ــ در مورد مسائل جدید افشا شده در سازمان مجاهدین ( بتول ملکی )

 

 

 سایت ایران قلم از انتشار مطالب و مقالاتی که در آن کلمات توهین آمیز استفاده شده، معذور است

مسئولیت مطالب درج شده بر عهده نویسندگان آن می باشد